Ndërlidhjet

VJENË


Bashkimi Evropian i ka dënuar sulmet e protestuesve myslimanë ndaj ambasadave evropiane.
Në komunikatën e lëshuar nga Austria, kryesuese e radhës e BE-së, thuhet se sulmet janë "absolutisht të papranueshme".
Shtetet e Bashkuara e akuzuan Sirinë se nuk i ka mbrojtur ambasadat e Danimarkës dhe Norvegjisë në Damask. Të premten, Uashingtoni tha se botimi i karikaturave paraqet vënien e lirisë së shtypit mbi respektin për religjionin.
XS
SM
MD
LG