Ndërlidhjet

BAGDAD


Sot vazhdoi gjykimi i ish liderit irakian Saddam Hussein, i cili bashkë me 7 të tjerë, akuzohet për vrasjen e 148 njerëzve në fshatin Dujail në 1982.
Po sot, të paktën 13 irakianë e kanë humbur jetën në sulmet e sotme të kryengritësve në Baquba dhe Bagdad.
XS
SM
MD
LG