Ndërlidhjet

GJENEVË


Një raport i hartuar nga ekspertë të Kombeve të Bashkuara u bën thirrje Shteteve të Bashkuara që t'i lirojnë të gjithë të burgosurit e Guantanamos në Kubë, ose t'i nxjerrin para gjyqit. Në raport kërkohet gjithashtu që të mbyllet qendra Guantanamo.
Kurse, ambasadori amerikan në Kombet e Bashkuara në Gjenevë, Kevin Moley, tha se raporti, shumë pak i ka marrë parasysh dëshmitë e ofruara nga Uashingtoni, dhe se ekspertët e kanë refuzuar ftesën për ta vizituar qendrën Guantanamo.
XS
SM
MD
LG