Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Policia ka përdorur gaz lotsjellës dhe goditje paralajmëruese për të shpërndarë protestuesit në Islamabad, kryeqyteti i Pakistanit.
Autoritetet kishin ndaluar një marshim kundër karikaturave të profetit Muhamet dhe kishte arrestuar 100 muslimanë të linjës së ashpër.
Në protestat e mëparshme në këtë vend së paku pesë persona kanë vdekur.
XS
SM
MD
LG