Ndërlidhjet

TORINO


Gjermania prin në listën e vendeve fituese të medaljeve të arta në Lojërat Olimpike në Torino.
Sot garuesit gjermanë e fituan medaljen e tetë me fitoren në disciplinën biatlon. Pas Gjermanisë radhiten Shtetet e Bashkuara, Austria dhe Rusia, të cilat deri tash kanë fituar nga 7 medalje të arta.
XS
SM
MD
LG