Ndërlidhjet

TIKRIT


Persona të armatosur hapën zjarr ndaj një postëblloku në veri të Irakut, duke vrarë të paktën 9 ushtarë dhe oficerë të policisë. Ndërkaq në Bagdad, nga shpërthimi i një bombe në një lagje të banuar kryesisht me shiitë, u vranë të paktën 8 njerëz. Dhuna sektare në Irak ka shënuar rritje pas shpërthimit të javës së kaluar në një tempull të shenjtë shiit në Samara.
XS
SM
MD
LG