Ndërlidhjet

BAGDAD


Persona të armatosur, të veshur me uniforma ushtarake, e kanë sulmuar gjatë natës një xhami sunite në Bagdad, duke vrarë 3 njerëz dhe plagosur disa të tjerë.
Policia tha se rojet e xhamisë kanë luftuar me sulmuesit, ndërsa forcat amerikane kanë ndërhyrë për t'i tërhequr të vrarët dhe të plagosurit.
XS
SM
MD
LG