Ndërlidhjet

SHKUP


Është liruar nga burgu prifti, Jovan Vranisevski, i dënuar për nxitje të urrejtjes raciale, kombëtare dhe fetare. Vranisevski, që më parë ishte pjesë e kishës maqedonase, iu bashkangjit kishës ortodokse serbe, duke e quajtuar atë të vetmen kishe legjitime në Maqedoni. Arrestimi i tij tensionoi marrëdhëniet Beograd - Shkup.
XS
SM
MD
LG