Ndërlidhjet

DIANBAKIR


Nga një shpërthim në qytetin juglindor të Turqisë, Van, sot u vranë të paktën 3 njerëz dhe disa të tjerë u plagosën. Zyrtarët e sigurisë thanë se një bombë është hedhur në një veturë të policisë, të parkuar afër një qendre sportive. Ende askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmin.
XS
SM
MD
LG