Ndërlidhjet

LONDËR


Dan Braun, autori amerikan i një prej librave më të shitur në botë gjatë viteve të fundit, "Kodi i Da Vinçit" pritet të dëshmojë para drejtësisë britanike për shkak të akuzave se ka vjedhur ide nga një libër historik i vitit 1982.
Braun akuzohet për vjedhje të ideve dhe shkelje të të drejtave të autorit.
"Kodi i Da Vinçit" është shitur mbi 40 milionë kopje në gjithë botën.
XS
SM
MD
LG