Ndërlidhjet

BAGDAD


Parlamenti i Irakut u mblodh sot në sesion përurues, pas më shumë se tre muajsh që nga zgjedhjet e përgjithshme. Megjithatë forcat politike ende nuk kanë rënë dakord për mandatimin e kryeministrit dhe qeverisë së re.
Në të tjera zhvillime policia ka gjetur kufomat e 25 njerëzve gjatë natës në pjesë të ndryshme të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG