Ndërlidhjet

BERLIN


Ministri i Jashtëm slloven, Dimitrij Rupel, tha se si kompenzim për humbjen e pritur të Kosovës dhe Malit të Zi, Serbia duhet të pranohet në procesin e anëtarësimit në Bashkimin Evropian. Në një intervistë për agjencinë gjermane të lajmeve DPA, Rupel tërhoqi vërejtjen se forcat ultra-nacionaliste kanë mbetur të fuqishme në Serbi dhe ato mund ta minojnë, atë që ai e cilësoi "qeveri shumë të dobët demokratike".
XS
SM
MD
LG