Ndërlidhjet

MINSK


Presidenti bjellorus, Aleksandër Llukashenko ka tërhequr vërejtjen se çdo përpjekje për të krijuar trazira në vend do marrrë përgjigjje të ashpër nga forcat e sigurisë.
Komentet e Llukashenkos erdhën vetëm dy ditë para zgjedhjeve presidenciale të së dielës dhe kritikave të bashkësisë ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG