Ndërlidhjet

KAJRO


Egjipti njoftoi sot për rastin e parë të dyshuar të vdekjes nga gripi i shpezëve. Autoritetet thanë se një grua me simptome të sëmundjes ka vdekur në veri të Kajros, ndonëse mostrat janë dërguar në Britani për testim.
Nga gripi i shpezëve që është përhapur në Evropë, Azi dhe Afrikë, që nga viti 2003 kanë vdekur 98 njerëz.
XS
SM
MD
LG