Ndërlidhjet

PRISHTINË


Grupi Politik Strategjik ka propozuar formimin e një nëngrupi, që do të merrej vetëm me zgjidhjen e çështjes së Mitrovicës. Është propozuar që nëngrupin ta udhëheqë ish kryeministri Bajram Rexhepi.
Vetë Rexhepi konsideron se çështja e Mitrovicës do të jetë shumë vështirë të zgjidhet dhe se serbët e Kosovës përmes qytetit të ndarë do të mundohen të shantazhojnë zgjidhjen e statusit final të Kosovës.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG