Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat e koalicionit në Irak sot i kanë liruar tre perëndimorët e rrëmbyer nëntorin e kaluar në Bagdad.
Në Londër, sekretari i Jashtëm britanik Jack Straw tha se është ngazëllyer nga lajmi.
"Ky është nder i madh për profesionalizmin e forcave shumëkombëshe dhe të forcave irakiane, të cilat ia dolën ta arrijnë këtë. Është edhe rezultat i përpjekjes ekipore të personelit ushtarak dhe civil nga një numër vendesh", tha Straw.
Po sot, të paktën 31 njerëz e kanë humbur jetën nga dy shpërthime në Bagdad.
XS
SM
MD
LG