Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara i kanë pezulluar të gjitha kontaktet me qeverinë palestineze të prirë nga Hamasi.
Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit Adam Ereli tha se Shtetet e Bashkuara do të punojnë vetëm me individët dhe organizatat që nuk kanë lidhje me Hamasin. Ai tha se kontaktet do të mbeten vetëm me përfaqësuesin e Autoritetit Palestinez në Uashington.
XS
SM
MD
LG