Ndërlidhjet

KANBERA


Australia dhe Kina kanë nënshkruar një marrëveshje bërthamore, me të cilën krijohet mundësia për eksortimin e uraniumit të Australisë për ta ndihmuar industrinë bërthamore të energjisë në Kinë. Këtë marrëveshje e kanë nënshkruar sot ministrat e jashtëm të dy vendeve, ndërsa të pranishëm ishin edhe kryeministrat e Australisë dhe Kinës.
XS
SM
MD
LG