Ndërlidhjet

PRISHTINË


Dy shqiptarë janë vrarë dhe 7 janë plagosur në një shkëmbim zjarri ndërmjet dy familjeve në Shtime, që u shkaktua për motive të pronës.
Zëdhënësja e policisë Violeta Elezaj tha se ndër të vrarët është Vezir Bajrami, zëvendës kryetar i komunës dhe zyrtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Shumica e të plagosurve janë dërguar për trajtim në spital.
Elezaj ka thënë se disa të dyshuar janë arrestuar.
XS
SM
MD
LG