Ndërlidhjet

SEUL


Zyra e prokurorit publik në Korenë e Jugut ka kërkuar sot një urdhër arresti për kryetarin e Motor Grup Hundait Çung Mong Ko.
Kërkesa thotë se Çung dhe djali i tij kanë korruptuar politikanë dhe zyrtarë të qeverisë në këmbim të favoreve për biznesin.
XS
SM
MD
LG