Ndërlidhjet

JERUSALEM


Partia Kadima e ushtruesit të detyrës së kryeministrit izraelit Ehud Olmert, mbrëmë nënshkroi marrëveshje për formimin e qeverisë së koalicionit.
Pritet që postin e ministrit të Mbrojtjes ta ushtrojë Amir Peretz, një politikan civil dhe lider i Partisë Laburiste.
XS
SM
MD
LG