Ndërlidhjet

UASHINGTON


Raporti vjetor rreth terrorizmit i publikuar nga Departamentit i Shtetit vlerëson se Kuba, Irani, Libia, Koreja e Veriut, Sudani dhe Siria janë gjashtë shtetet që mbështesin dhe financojnë terrorizmin.
Raporti në fjalë thekson se 11 mijë sulme terroriste ndodhën gjatë vitit të kaluar, nga të cilat humbën jetën 14'600 njerëz.
XS
SM
MD
LG