Ndërlidhjet

BAGDAD


9 njerëz u vranë dhe 50 të tjerë u plagosën pas shpërthimit të një bombe. Bëhet fjalë për një sulm vetëvrasës ku shënjestra e tij ishte një autokolonë policie, por të gjitha viktimat ishin civilë.
Njoftohet se gjatë një operacioni nga ajri të forcave amerikane janë vrarë 13 persona në perëndim të Bagdadit
XS
SM
MD
LG