Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Raportohet se 9 vetë janë plagosur në përleshjet e sotme ndërmjet mbështetësve të grupeve rivale palestineze, Hamasit dhe Fatahut. Përleshjet me armë pasojnë vrasjet e djeshme të tre personave të armatosur, nga të shtënat ndërmjet këtyre grupeve. Tensionet janë shtuar pasi Hamasi mori udhëheqjen e qeverisë palestineze, pas zgjedhjeve që u mbajtën në janar të këtij viti.
XS
SM
MD
LG