Ndërlidhjet

LONDËR


Presidenti i Komisionit Evropian Hose Manuel Barroso tha sot se është pro hyrjes sa më shpejt të jetë e mundur në Bashkimin Evropian të dy vendeve kantidate, Bullgarisë dhe Rumanisë.
Dy vendet e Evropës Juglindore shpresojnë të marrin miratimin në një takim të martën në Bruksel të Bashkimit Evropian, për t'ju bashkuar unionit në vitin 2007.
Barroso i tha BBC se ai beson që antarësimi i Bullgarisë dhe Rumanisë është në të mirë të Evropës dhe vetë këtyre vendeve.
XS
SM
MD
LG