Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministri i jashtëm i Bullgarisë Stefan Danaillov i ka vlerësuar pozitive përpjekjet e institucioneve kosovare për rindërtimin e trashëgimisë kulturore.
Pas takimit me presidentin Fatmir Sejdiu, ai tha se trashëgimia kulturore është krenari e çdo populli. Danaillov gjithashtu tha se të parët e tij janë shqiptarë, dhe se kjo i ka ndihmuar të kuptoj kulturën dhe zakonet e popullit shqiptar.
Danaillov do të takohet edhe me kryeministrin Agim Çeku dhe përfaqësuesit e UNMIK-ut.
XS
SM
MD
LG