Ndërlidhjet

HAGË


Një politikane holandeze me origjinë nga Somalia, e njohur për kritikat e saj ndaj Islamit, tha se do ta lerë parlamentin dhe do të punësohet në SHBA, pasi pranoi se ka gënjyer kur kishte aplikuar për azil.
Ayyan Hirsi Ali u bë e njohur në botë në vitin 2004, kur pas vrasjes së regjisorit Theo Van Gogh, shkroi një artikull për filmat e tij, të cilat e kritikonin trajtimin e gruas në Islamin.
XS
SM
MD
LG