Ndërlidhjet

BERLIN


Ministri i Jashtëm i Gjermanisë Frank-Walter Steinmeier, do të bisedojë sot në Berlin me kryeministrin e Kosovës Agim Çeku.
Takimi mbahet një ditë pas takimit që Steinmeier pati me kryeministrin e Serbisë Vojisllav Koshtunica.
Shefi i diplomacisë gjermane i kërkoi kryeministrit serb që të angazhohet me qëllim që pakica serbe të marrë pjesë në institucionet e Kosovës.
"Stabilizimi i Kosovës dhe i vendeve fqinje në rajon mund të jetë i suksesshëm vetëm nëqoftëse mbetet perspektiva evropiane për Ballkanin Perëndimor", tha Frank-Walter Steinmeier.
XS
SM
MD
LG