Ndërlidhjet

UASHINGTON


Procesi i paqes në Lindjen e Mesme dhe programi bërthamor i Iranit pritet të jenë në agjendën e takimit të sotëm të presidentit të Shteteve të Bashkuara George Bush dhe kryeministrit izraelit Ehud Olmert.
Bush dhe Olmert pritet t'i diskutojnë mënyrat për ringjalljen e negociatave me palestinezët pa qeverinë e prirë nga Hamasi.
Izraeli dhe Shtetet e Bashkuara kanë refuzuar të bashkëpunojnë me Hamasin, përderisa grupi të heqë dorë nga dhuna dhe të njohë Izraelin.
XS
SM
MD
LG