Ndërlidhjet

BRUKSEL


Kreu i PDK-së Hashim Thaçi është takuar në Bruksel me shefin e diplomacisë evropiane Javier Solana dhe të dërguarin evropian në bisedimet për statusin, Stefan Lehne.
Thaçi pas takimeve deklaroi se si Uashingtoni dhe Brukseli synojnë zgjidhjen e statusit të Kosovës brenda vitit 2006.
Thaçi ka vlerësuar se ky është viti i zgjidhjes së statuseve duke shtuar se pavarësimi i Malit të Zi ndihmon në stabilizimin e rajonit.
XS
SM
MD
LG