Ndërlidhjet

BAGDAD


Irani ka vendosur që të mos e pranoj një ofertë të Shteteve të Bashkuara për bisedime të drejtëpërdrejta lidhur me të ardhmen e Irakut, ka thënë sot ministri i juashtëm iranian, Manouchehr Mottaki, gjatë qëndrimit të tij në Bagdad. Sipas tij, pranimi i mëparshëm i Iranit për bisedime të këtilla ishte shfrytëzuar për propagandë nga Shtetet e Bashkuara dhe për këtë arsye Teherani ka vendosur ta "pezulloj" vendimin e tij për bisedime.
XS
SM
MD
LG