Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti Bush emëroi Henri Polson si sekretar të thesarit. Ky hap erdhi pas dorëheqjes së Xhon Snout.
"Ekonomia amerikane është e fuqishme, produktive, dhe unë pres të punoj së bashku me Henri Polson që të vazhdojmë në këtë rrugë", tha presidenti Bush në Shtëpinë e Bardhë.
XS
SM
MD
LG