Ndërlidhjet

PRISHTINË


Qeveria e Kosovës hedh poshtë platformën e fundit për bisedime të qeverisë serbe, sipas së cilës Kosova do duhej të mbetej në Serbi, dhe do të gëzonte një autonomi te gjerë.
Zëvendëskryeministri i Kosovës Lutfi Haziri e ka quajtur të papranueshme platformën e fundit të qeverisë.
Zyrtarët e qeverisë kanë thënë se pavarësia është kompromisi i fundit i ofruar nga pala kosovare.
XS
SM
MD
LG