Ndërlidhjet

KABUL


Ushtria amerikane tha se hetimet fillestare për aksidentin e trafikut, që i nxiti trazirat në Kabul, kanë treguar se trupat e Shteteve të Bashkuara hapën zjarr në vetëmbrojtje kur u konfrontuan me protestuesit.
Zëdhënësi Tom Colins tha se ushtarët amerikanë i përdorën armët për t'u vetëmbrojtur.
Zyrtarët afganë thanë se 5 njerëz e humbën jetën në aksidentin e trafikut, ndërsa të paktën 8 të tjerë u vranë dhe 120 u plagosën në përleshjet që pasuan.
XS
SM
MD
LG