Ndërlidhjet

MITROVICË


Shërbimi policor i Kosovës ka njoftuar se një trup i pajetë është gjetur rreth orës 4 të mëngjesit të sotëm, në rrugën që lidh Zveçanin me Zhitkovcin në veri të Kosovës. Sami Mehmeti, zëdhënës i policisë në Mitrovicë, ka thënë se viktima është 22 vjeç i përkatësisë kombëtare serbe, në të cilin është shtënë tre herë me armë zjarri.
Tani për tani nuk ka njoftime për të dyshuarit dhe dëshmitarët e mundshëm të këtij sulmi, kurse për motivet zoti Mehmeti tha se nuk ka të dhëna që sulmi të ketë lidhshmëri etnike.
XS
SM
MD
LG