Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara e kanë hedhur poshtë ofertën e Koresë së Veriut që i dërguari amerikan të vizitojë Phenianin për të diskutuar mbi programin kontraverz verikorean.
Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Tony Snow tha se nuk do të ketë bisedime dypalëshe me Korenë e Veriut, dhe negociatat që do të zhvillohen do të jenë vetëm 6-palëshe.
XS
SM
MD
LG