Ndërlidhjet

IRAN


Një tërmet i shkallës 5.2 sipas Rihterit, ka goditur sot Iranin duke lënë të vdekur një vajzë te re dhe plagosur 2 të tjerë. Irani njihet si zonë tektonike.
Tërmeti i vitit 2003 në qytetin Bam shkaktoi 31 mijë viktima.
XS
SM
MD
LG