Ndërlidhjet

MEDVEGJË


Në Luginën e Preshevës sot u mbajtën zgjedhjet lokale. Partitë, koalicionet dhe grupet e qytetarëve kanë garuar për 35 vende këshilltarësh në komunën e Medvegjës, ndërsa në Bujanoc dhe Preshevë është votuar edhe për kryetarët e komunave. Kryetarja e komisionit zgjedhor komunal në Medvegjë, Snezhana Radojeviq ka deklaruar se zgjedhjet kanë kaluar në atmosferë të qetë dhe pa incidente, por ka pasur reagime të shqiptarëve për shkak të lëshimeve në listat e votimeve.
XS
SM
MD
LG