Ndërlidhjet

PEKIN


I dërguar i posaçëm i Kombeve të Bashkuara në bisedimet për statusin e Kosovës, Marti Ahtisaari, ka mbërritur në Pekin, ku me zyrtarët kinezë do të bisedojë për progresin e deritashëm në procesin negociator.
Bëhet e ditur se nesër Ahtisaari do të takohet me ministrin e Jashtëm kinez, Li Xhaozing.
Ahtisaari qëndron në Pekin pas vizitës në Moskë, dhe turneut që zhvilloi në disa kryeqendra të Evropës Qendrore dhe Lindore.
XS
SM
MD
LG