Ndërlidhjet

PRISHTINË


Tetëmbëdhjetë qytetarë të Shqipërisë dhe katër nga Kosova janë ekstraduar nga autoritetet serbe për në Kosovë, pasi kanë tentuar të kalojnë ilegalisht kufirin me Kosovë- Serbi ka njoftuar sot policia e UNMIK-ut. Qytetarët e Shqipërisë janë ngarkuar nga prokuroria me akuzën për kalim ilegal të kufirit, ndërsa për ata kosovarë, të cilët dyshohet se janë serb, akuza rëndon për trafikim të qenieve njerzore.
XS
SM
MD
LG