Ndërlidhjet

BRUKSEL


Kryetari i Komisionit Evropian Jose Manuel Barroso tha se zgjerimi i mëtejmë i Bashkimit Evropian në lindje do ta bëjë bllokun lojtar më të fortë global.
Në një intervistë për agjencinë gjermane DPA, Barroso tha se Bashkimi Evropian tash ka më shumë ndikim në marrëdhëniet me rivalët, si Kina, Rusia, India dhe Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG