Ndërlidhjet

UASHINGTON


Vullneti i Iranit për të pezulluar pasurimin e uraniumit është kushti bazë i vënë nga paketa e propozuar nga fuqitë ndërkombëtare, ka bërë të ditur zëdhënësi i Departamentit të Shtetit Sean McCormak.
Nga ana tjetër kancelarja gjermane Angela Merkel dhe shefi i diplomacisë evropiane, Javier Solana kanë shprehur optimizëm të përmbajtur për zgjidhjen e krizës me Iranin.
Ministri i jashtëm rus, Lavrov deklaroi se pritet që Irani ta japë përgjigje në fund të qershorit.
XS
SM
MD
LG