Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 18 persona kanë vdekur në incidente të ndara gjatë 24 orëve të fundit në Irak. Njoftohet se është plagosur edhe një ushtar britanik. Në zhvillime tjera, forcat irakiane dhe ato ushtare amerikane gjatë një bastisjeje kanë arrestuar shtatë terroristë që besohet të jenë pjestarë të Al Kaidës.
XS
SM
MD
LG