Ndërlidhjet

PRISHTINË


Manifestime të ndryshme sot janë duke u mbajtur në Prishtinë dhe qytetet tjera të Kosovës, për të shënuar 7-vjetorin e hyrjes së forcave paqëruajtëse.
12 qershori shënon fundin e forcave serbe të sigurimit në Kosovë dhe njihet si Dita e Lirisë.
Në përvjetorin e sivjemë, para Fakultetit Filologjik në Prishtinë, do të zbulohet busti i akademik Fehmi Aganit, njërit nga udhëheqësit kryesorë të jetës politike në Kosovë, i cili u vra më 6 maj, 1999.
XS
SM
MD
LG