Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri i Izraelit Ehud Olmert tha se do të bëjë të gjitha pëpjekjet të negociojë paqen me palestinezët. Duke folur në Londër pas takimit me kryeministrin Toni Bler, Olmert përmendi edhe mundësinë e marrjes së ndonjë akti të njëanshëm nëse nuk arrihet marrëveshja me qeverinë palestineze. Ndërkaq Toni Bler tha se gjëja më e rëndësishme është që komuniteti ndërkombëtarë të mbështes fuqishëm përpjekjet e Izrealit dhe palestinezëve për marrëveshje përfundimtare.
XS
SM
MD
LG