Ndërlidhjet

TRIPOLI


Ka rifilluar gjyqi kundër pesë infermiereve bullgare dhe një mjeku palestinez që akuzohen se kanë infektuar qëllimisht me virusin HIV 400 fëmijë libianë.
Të gjashtë u dënuan me vdekje në vitin 2004, por Gjykata e Lartë ka urdhëruar ribërjen e procesit.
XS
SM
MD
LG