Ndërlidhjet

DUBAI


Udhëheqësi i ri i Al-Kaidës në Irak, Abu Hamza al-Muhaxhir është zotuar të hakmerret për vrasjen e paraardhësit të tij, Abu Musa al Zarkaui. Sipas një deklarate në internet, al Muhaxhir ka thënë se amerikanët dhe aleatët e tyre irakianë nuk do të jenë të sigurtë, pasi sipas tij "dita e hakmarrjes është e afërt".
XS
SM
MD
LG