Ndërlidhjet

PRAGË


Në ditën e 6 të Kampionatit Botëror të Futbollit, sot luajnë Spanja-Ukraina, Tunizia-Arabia Saudite, ndërsa me ndeshjen Gjermania-Polonia fillon rrethi i dytë i garave në grupe.
Mbrëmë Brazili mundi Kroacinë 1:0. Më herët, Franca dhe Zvicra luajtën pa gola, ndërsa Koreja e Jugut mundi Togon 2:1.
XS
SM
MD
LG