Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shefi i diplomacisë evropiane, Javier Solana ka marrë sot dhe reagimin e parë të Iranit lidhur me ofertën e propozuar nga bashkësia ndërkombëtare në shkëmbim të pezullimit të programeve për pasurimin e uraniumit. Ai e ka cilësuar reagimin e parë si konstruktiv.
"Nuk mendoj se nxjerrë ndonjë sekret nëse them se kam pasur një bisedë telefonike konstruktive me Dr. Larixhanin, kreun e ekipit negociator iranian", tha Solana
Ai do informojë drejtuesit e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian në takimin e nesërm.
XS
SM
MD
LG