Ndërlidhjet

KANDAHAR


Të paktën 10 njerëz e humbën jetën dhe 15 u plagosën nga shpërthimi i bombës në një autobus në Afganistanin jugor.
Policia tha se bomba ishte fshehur në autobusin, i cili transportonte punëtorët afganë nga aeroporti i Kandaharit, ku ndodhet shtabi i forcave të koalicionit në Afganistanin jugor.
XS
SM
MD
LG